poniedziałek, 19 styczeń 2015 08:35

Oświadczenie

Napisane przez

Polskie Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze Gdynia, dn.19.01.2015 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

OŚWIADCZENIE

Po dramatycznych zmaganiach górników, ich rodzin i społeczeństwa Śląska w obronie zagrożonych likwidacją kopalń:  Bobrek Centrum, Brzeszcze, Pokój i Sośnica-Makoszowy , ogłoszono porozumienie. Pod ogromną presją społeczną rząd odstąpił od bezpośredniego wyrzucenia z pracy wielu tysięcy pracowników kopalń i kooperujących firm, doraźnie ludzie zachowali środki do życia. Ale problem pozostał, nie zmalał i może prędko powrócić w jeszcze ostrzejszej formie, bo rząd nie zrezygnował z oddania polskiego górnictwa w obce ręce lub jego likwidacji. Z doświadczenia mijających 25 lat od tzw. transformacji ustrojowej 1989/90 czyli  od ?porozumienia okrągłego stołu?, jesteśmy świadkami fatalnych zaniedbań i zaprogramowanych destrukcji gospodarczych kolejnych rządów opcji postkomunistycznych liberalnych i lewicowych, a szczególne wyraziście  w ostatnich siedmiu latach (anty)rządzenia koalicji PO/PSL. Trwa systemowe zaniedbywanie i wygaszanie większości dziedzin naszego życia gospodarczego i społecznego; poczynając od infrastruktury, poprzez  finanse, energetykę, hutnictwo, górnictwo, budownictwo, rolnictwo z lasami, (anty)politykę morską z portami (gazoport w Świnoujściu, port w Elblągu?), przemysłem okrętowym, żeglugą morską i śródlądową, rybołówstwem dalekomorskim i bałtyckim, ochroną przyrody, aż do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego państwa, polityki zagranicznej, rodzinnej, edukacyjnej i kulturalnej. I wreszcie  prowadzona jest konsekwentna walka z Polakami, którzy chcą żyć w polskiej tradycji narodowej i katolickiej.

Górnicy i Śląsk nie mogą pozostać sami w walce o dobro całej Ojczyzny, chwała im za wzorową postawę i konsekwencję, ale dla zwycięstwa Polski konieczna jest dalsza presja społeczna w całym kraju, chodzi o radykalne zmiany na lepsze w zarządzaniu gospodarką i polityką społeczną, chodzi o przywrócenie funkcjonowania państwa.

Rząd, który już ósmy rok ewidentnie szkodzi polskiej racji stanu musi oddać władzę, ale nie zrobi tego dobrowolnie, musimy go ?zachęcić?. Samobójczy kierunek  wyznaczony przez fałszywą doktrynę  Konwencji Klimatycznej z obłędnym hasłem ?dekarbonizacji Europy?, jak gilotyna wisi nad losem naszego rozwoju gospodarczego, a w dłuższej perspektywie nie służy  wspólnemu rozwojowi Europy. Dziękując Śląskowi, za przykładem górników włączajmy się wszyscy i wszędzie w  solidarne  i publiczne żądanie przywrócenia Narodowi ( wg konstytucji suwerenowi) naszego państwa, Kolejarze  i Bełchatów już rozpoczęli, a potem powierzmy władzę tym, którzy zasługują na kredyt zaufania.

Za  Polskie Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze im. E. Kwiatkowskiego

Zbigniew Wysocki.

Przewodniczący KOLEGIUM

Czytany 1491 razy

NASZ KONTAKT

Polskie Stowarzyszenie Morskie- Gospodarcze im. E. Kwiatkowskiego

81-388 Gdynia ul. Traugutta 2
Sekretariat PSMG

 images\pdf\Gazet67.pdf

 

 

Wesprzyj nasze stowarzyszenie finansowo.

Nasze konto Nr 19 1020 3408 0000 4702 0161 0187