piątek, 17 luty 2012 08:51

Stanowisko Stowarzyszenia w sprawie ustawy refundacyjnej o lekach

Napisane przez

Szanowny Pan

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa

Stanowisko nadzwyczajnego Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego w sprawie ustawy refundacyjnej o lekach.

Szanowny Panie Premierze.

14 stycznia 2012 r. w Warszawie, w gmachu Sejmu RP odbył się nadzwyczajny Kongres Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego. Wśród podjętych uchwał znalazło się również stanowisko o zagrożeniu życia Polaków, związane z ogromnym chaosem w przychodniach i aptekach, związanym z ustawą refundacyjną o lekach. Odnosi się wrażenie, że trwający protest lekarzy, a obecnie i aptekarzy przypomina najgorsze czasy PRL-u, kiedy to władza za nic miała obywateli. Nie wchodząc w szczegóły, nawet jeśli chaos zostanie opanowany, to i tak wielu chorych dotkną podwyżki leków. Skoro leki będą droższe, chorzy zaczną na nich oszczędzać, a to spowoduje, że więcej będzie przypadków hospitalizacji i powikłań.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz tłumaczy się jak może z podwyżek i panującego chaosu, ale każdy wie, że doprowadziła do tego jego poprzedniczka minister zdrowia Ewa Kopacz. To ona, nagrodzona przez Pana Premiera fotelem marszałka Sejmu, przygotowała fatalną ustawę regulującą ceny i zasady odpłatności za blisko trzy tysiące leków. To ona z arogancją i tupetem odnosiła się do posłów i senatorów PiS, którzy podczas debaty i uchwalania ustawy refundacyjnej, ostrzegali przed takimi właśnie konsekwencjami. Również lekarze i aptekarze słali do Sejmu protesty w tej sprawie. Niestety, nie reagował na nie ani Pan Premier, ani ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz.

Panie Premierze. Nowe zasady refundacji leków są zagrożeniem dla życia i zdrowia milionów Polaków. Wyłącznym powodem nie mogą być oszczędności w budżecie państwa. Czy wobec powyższego, chaos z lekami byłby bliską już zapowiedzią uchwalenia ustawy o eutanazji ? bo przecież musimy wprowadzić wszystko to, co Komisja Europejska poleci!

Prosimy o opamiętanie i myślenie o Polsce i Polakach.

Warszawa 14 stycznia 2012

Czytany 1496 razy

NASZ KONTAKT

Polskie Stowarzyszenie Morskie- Gospodarcze im. E. Kwiatkowskiego

81-388 Gdynia ul. Traugutta 2
Sekretariat PSMG

 images\pdf\Gazet67.pdf

 

 

Wesprzyj nasze stowarzyszenie finansowo.

Nasze konto Nr 19 1020 3408 0000 4702 0161 0187