czwartek, 06 październik 2016 08:55

Uroczystości pogrzebowe śp. Marii Jedlińskiej – Adamus

Napisane przez

W dniu 13 czerwca br. w Warszawie w kościele Najświętszego Zbawiciela odbyła się Msza św. pogrzebowa za duszę zmarłej śp. Marii Jedlińskiej – Adamus. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyło wiele osób, którzy znali i przez lata współpracowali ze śp. Panią Marią.  Pan Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie śp. Marię Jedlińską – Adamus za wybitne zasługi dziennikarskie i społeczne. W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego słowa podziękowania za wierną służbę Bogu i Ojczyźnie oraz za wieloletnią współpracę z naszym Stowarzyszeniem wypowiedział Honorowy Prezes kpt.ż.w. Zbigniew Sulatycki.

 

 

List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał minister Adam Kwiatkowski, słowa pożegnania i podziękowania za dobro wypowiedział ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

 

Czytany 1941 razy

NASZ KONTAKT

Polskie Stowarzyszenie Morskie- Gospodarcze im. E. Kwiatkowskiego

81-388 Gdynia ul. Traugutta 2
Sekretariat PSMG

 images\pdf\Gazet67.pdf

 

 

Wesprzyj nasze stowarzyszenie finansowo.

Nasze konto Nr 19 1020 3408 0000 4702 0161 0187